Člověkem, který má hlavní zásluhu na výsledné zvukové podobě alba naší kapely, je producent Boris Carloff.

Na albu „Bad Season?“ si vedle produkce, mixu a masteringu odskočil i do role druhého či třetího kytaristy. V této pro něj nezvyklé úloze nás na několik minut poctil i na pódiu při pátečním křtu alba (29. 11. 2019) ve Vinohradském pivovaru, když si s námi zahrál (na fotce první zprava) jeho oblíbenou písničku Things I Have Seen. Jeho vkus ocenili i návštěvníci koncertu, kteří si ji vytleskali na závěr ještě jednou :-).

Poprosili jsme ho, aby nám odpověděl na následující 3 otázky:

1) Mnoho lidí Tě zná jako producenta alb skupiny Kryštof, Davida Kollera či úspěšných soutěžících v mezinárodní soutěži Eurovize. Vedle toho jsi byl vícekrát oceněn jako sólový zpěvák, pravidelně koncertuješ v zahraničí. Jak jsi to ale doposud měl s elektrickou kytarou?

Začínal jsem úplně nejdříve jako houslista. Proto umím tak nějak chytnout skoro každý strunný nástroj. S tímhle nástrojem jsem prokřižoval velkou část Evropy.

Navíc práce na tomhle albu byla v něčem návratem do mých začátků v roli frontmana tvrdších kapel. Šlo o jednu grungeovou a jednu cross-overovou kapelu v 90. letech, kde jsem zpíval. Mí spoluhráči si libovali ve tvrdých kytarových riffech. Ta cross-overová kapela se jmenovala Bubble Gun a byla o něco slavnější. Hráli jsme dokonce na jednom festivalu v roce 1998, kde vystupovala i zpěvačka Björk. Produkoval nás Ivan Král a pozval nás do svého televizního pořadu Na Kloboučku třeba Michal Pavlíček.

2) Jaké kytarové efekty jsi na albu „Bad Season?“ používal?

Nejvíce jsem používal věci od Tonyho Salvy známé pod značkami KHDK Electronics a Salvation Mods. Jednalo se zejména o Tone Wheel, fuzz a distortion.

3) K čemu bys styl debutového alba SURROUND přirovnal?

Pocitově bych to zařadil přesně mezi Alice in Chains a Soundgarden.